НВК
Оратівський район, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
18 Травня 2022 р

Звіт керівника

Звіт директора  НВК «ДНЗ-ЗОШ І ступеня» с.Оратів про роботу перед колективом та громадкістю села  за 2020-2021 н.р.

          При  організації  навчально-виховного процесу   колектив Оратівського НВК «ДНЗ-ЗОШ  І ступеня» с.Оратів  керується  Конституцією  України, новими законами  України «Про  освіту», «Про  загальну  середню  освіту»,  «Національною  доктриною розвитку  освіти», «Концепцією  розвитку  освіти  в  Україні»,  нормативно-правовими  документами  МОН  України,  департаменту  освіти та науки Вінницької обласної адміністрації,  відділу  освіти, молоді та спорту Оратівської селищної ради,  Статутом  школи,  використовуючи  у  своїй  практиці  елементи  інноваційних  технологій,  передовий  досвід  колег,  власну  творчість,  створюючи  умови  для  здобуття  всіма  учнями  належної якісної  освіти,  формування  у  них  громадянської  позиції.

           Над  реалізацією  головних  завдань  системи  загальної  освіти  працював  колектив, який налічує 5 педагогічних працівників, 1 за строковим договором; вихователь і  8 працівників обслуговуючого персоналу: 4  -  із  яких  мають вищу освіту, 1 -  середньо-спеціальну. Технічний персонал складає 8 одиниць:  кухар - 1 ст., пом кухаря 0.5 ст. + 0.25 ст. прачки,  вихователь – 1,5  ст.,  пом. вихователя -1ст., прибиральниця - 1 ст, та 3 сезонні кочегари.

         В 2020-2021 н.р. діяльність педколективу була спрямована на реалізацію вимог Нового Закону України “Про загальну середню освіту”, впровадження нового стандарту початкової освіти нової української школи.

        Колектив школи працював над проблемою

«Формування ключових компетентностей учнів в умовах упровадження нових Державних стандартів початкової загальної середньої освіти».

         В 2020-2021 н.р. навчалися 18 учнів (1клас – 5 учнів,  на кінець року 4; 2-й - відсутній, 3-й - 8 учнів, на кінець року -6; 4-й - 5 учнів) та 18 дітей виховувалася в дитячому садочку. Протягом   року діти віком від 6 до 18 років даного мікрорайону були трудовлаштовані, 100%  охоплені навчанням.

        Підготовка дітей до школи  проводилася протягом року в дошкільному навчальному закладі вихователем Глущенко Л.С.

       До 1-го класу зараховано 7 учнів.

       Протягом року організовано  харчування  школярів за бюджетні кошти.  Харчуються  усі  учні  школи  (100 %) за  рахунок  бюджетних  коштів, а також з батьківською допомогою (продукти харчування: картопля, бурячки, морква та кваснина).

       Хочу зазначити, що наш заклад пройшов перевірку в січні місяці  цього року районною Держпромспоживслужбою  та пожежною службою. Вся документація на харчоблоці ведеться згідно санітарно-гігієнічних вимог, продукти харчування доставляються в їдальну із сертифікатами якості та відповідними строками зберігання. На жаль за результатами проб води, вода не завжди відповідає санітарним вимогам. Хоча останні дослідження, які проводились місяць тому  показали, що у воді всі показники води в нормі.

      Ми замінили залізну тубу на пластмасову з башні до закладу. Ще потрібно замінити 50 % залізних труб в їдальні на металопластикові, щоб показники води були постійно в нормі.

     Дирекція закладу, працівники харчоблоку  постійно працюють над тим, щоб продукція з поля до столу дітей попадала екологічно чистою та сертифікованою згідно санітарно-гігієнічних вимог та нормативних документів.  Адже з нового навчального року всі працівники закладу повинні бути готові до впровадження  НАСПУ (меню та інші вимоги) та дотримання нового санітарного регламенту.

 В січні під час перевірки пожежною службою Оратівською сільською радою  було закуплено 8 вогнегасників згідно вимог.

     В 2020-2021 н.р. учні були забезпечені підручниками на 100 %.

      Однією  із  основних  напрямків і як один з критеріїв роботи вчителя є  робота  із  обдарованими  дітьми та одним  із  актуальних  питань закладу є  формування  мотивації  до  здорового  способу  життя.

 Метою діяльності  педагогічного  колективу  стало  створення  умов  для  зміцнення  фізичного, духовного  здоров’я,  психологічного  комфорту  та  соціального  благополуччя  школярів  шляхом  визначення  пріоритету  здорового  способу  життя як  основного  чинника збереження   та  зміцнення здоров’я, утвердження  свідомого  ставлення  та  громадянської  відповідальності  за  власне здоров’я.

  Приємно зазначити що футбольне міні-поле не заростає травою. Діти різних вікових груп мають де проводити дозвілля, хоча ще не навчились після тренувань залишати місце в належному порядку.

      До початку навчального року всі учні і працівники пройшли  медогляд в своїх сімейних лікарів.    За результатами медогляду діти були розподілені на групи по фізкультурі. Приємно відзначити, що відсоток дітей основної групи набагато вищий, ніж торік.

        Сьогодні заклад не може існувати  без   інформаційно-комунікаційних технологій. Особливо, період епідемії коронавірусу показав над чим повинен працювати сучасний вчитель. Вчитель не не повинен вчити дітей, а навчати їх самостійно вчитися. Звичайно без інтернету добитися результатів важко. Потрібно добиватись, щоб в кожної дитини, в кожного вчителя був інтернет. І тому на  майбутнє. Епідемія коронавірусу не закінчилася, вона з нами буде ще не один рік. Змішане навчання в подальшому буде основним. Однією із форм навчання буде  дистанційне навчання. Кожен вчитель, кожен учень повинен оволодівати інформаційно-комунікативні технології для подальшої роботи в  навчально- виховному процесі. В цьому навчальному році наші батьки теж оволодівали професією вчителя на дому. Багато з них справлялись не погано, але діти, коли прийшли до школи почали вживати слова іншомовного походження в лапках. Вони зрозуміли що професія вчителя є кропітка і відповідальна.

    В нашому закладі, в кожному класі є комп’ютер з під’єднаним  

інтернетом для нормальної роботи учителя з класом. Класи облаштовані згідно вимог НУШ. Чекаємо на допомогу від держави і ще на один клас. Мені стидно, що на сьогоднішній день в садочку не має інтернету. Вже більше, як пів року, я пообіцяв і не зробив. А тепер зроблю  на оборот.

      В 2018-2019 н.р. діти пішли до І-го класу НУШ за Новою програмою і будуть навчатися 12 років. В цьому році вони вже перейшли до 4-го класу. Їх  навчає вчитель Колотніцька О.Б..

     Для здійснення навчально-виховного процесу в І та ІІІ класах  поновлено матеріальну базу, яка відповідає сучасним вимогам, зокрема придбано одномістні парти,  дошка, комп’ютер, кольоровий принтер, проектор, дидактичний матеріал та інше на суму 40 - 3кл; 46 тис. грн. -1 кл.

         Учні 4-го класу були звільнені від Державної підсумкової атестації в 2021 році. За результатами річного оцінювання  високий рівень навчальних досягнень отримала Кісіль Іванна -4 кл. В 2021 році зі школи випущено 5-х учнів.

       Випускники нашої школи трудовлаштовані і продовжать навчання у   Оратівській ЗОШ І-ІІІ ступенів,  Лопатинському НВК   В 2021 році атестована вчителька Доценко В.В. За результатами атестації  присвоєно кваліфікаційну категорію “Спеціаліст І категорії ”.

         Разом з тим в роботі закладу мають місце  невирішені проблеми. В закладі немає власного сайту, який звичайно не безкоштовний, в якому ми повинні висвітлювати всю роботу закладу, в якому кожен із батьків та учнів міг би знайти для себе цікаву інформацію. Надіюсь, що в цьому навчальному році ми створимо   сайт для нашого закладу. Адже з 1-го вересня повинні завести електронний журнал для учнів.

      Демографічна ситуація  однакова як для країни так  і для  нашої школи.   В цьому році в нашій школі будуть навчатися 3 повних класи, 3-й клас відсутній. Загальний контингент учнів в 2020-2021 н.р. -17 та 16 дітей в ДНЗ.

      Зроблено  внутрішній ремонт в закладі на  50 % силами колективу. Побілено стіни, стелю, пофарбовано підлогу, сходи.                

       В закладі  створюються всі умови  для здобуття якісної освіти,  над підвищенням  ефективності  та результативності уроку, враховуючи психологічні особливості  та здоров’я учнів, зміцнення  його матеріально-технічного забезпечення.        

 

Директор НВК                                                                       В.ДРИЛЬ

 

 

Логін: *

Пароль: *